Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Používané materiály

 

U snubních prstenů bývá nejčastější volbou bílé 14karátové zlato. Klasické žluté zlato bylo již více-méně nahrazeno stále oblíbenějším zlatem růžovým. Chcete-li něco opravdu kvalitního a trvanlivého musí být vaší volbou platina = královna mezi drahými kovy. Šperky z tohoto kovu vynikají především dlouhou životností, vysokou bělostí, stálobarevností, vysokou ryzostí a hustotou slitiny, je to tedy nejlepší možná volba pro prsteny na celý život. Poslední možná volba je palladium 585, které vyniká především svou tmavě šedou barvou.

 

Zásnubní prsteny vyrábíme také nejčastěji ze 14karátového bílého zlata. Zde se však v mnohem větší míře prosazuje platina, která dodává zásnubním prstenům punc exkluzivity. Další možností je žluté a růžové 14kt a 18kt zlato.

 

U šperků je to velmi podobné jako u zásnubních prstenů. Zde však mnohem více stoupá popularita růžového zlata.

 

V detailu každého produktu na našich stránkách jsou zobrazené materiály, ze kterých je možné daný šperk vyrobit.

 

 

V ryzí podobě existuje zlato pouze jedno - žluté. Ve šperkařství se nejčastěji používají 14karátové a 18karátové slitiny

 

14 karátová slitina obsahuje 58,5% ryzího zlata a 18 karátová 75% ryzího zlata. Další kovy ve slitinách (např. ve žlutém a růžovém zlatě stříbro a měď) mají za úkol zbarvit slitinu zlata na požadovanou barvu.

 

Pro výrobu našich šperků z bílého zlata používáme nejčastěji slitiny s obsahem stříbra, zinku a niklu nebo stříbra a palladia, které se vyznačují nejvyšší možnou bělostí a tvrdostí slitiny. Pokud trpíte alergií na nikl, doporučujeme zvolit bezniklovou slitinu, kde je nikl nahrazen hypoalergenním palladiem. Dalšími vhodnými materiály pro vás jsou pak platina, či palladium.

 

Pro dosažení absolutně bílé barvy se šperky z bílého zlata galvanicky pokovují drahým kovem - rhodiem. Provádíme maximální tloušťku této vrstvy, aby vydržela co nejdéle, ale i tak je třeba ji obnovovat. V naší službě celoživotní servis zdarma od nás máte vždy zahrnutou i novou vrstvu rhodia, aby šperky vypadaly stále jako nové.

 

Veškeré používané slitiny pro výrobu našich šperků splňují všechny evropské normy, jsou registrovány Puncovním úřadem České republiky a výrobky z nich  jsou označeny státní puncovní značkou.

 

 

Palladium je drahý kov šedo-bílé barvy, který u nás zatím jako materiál ve šperkařství není tak rozšířený. Ve světě však získává stále větší oblibu především díky svým vlastnostem.

 

My používáme slitinu Pd 585 s obsahem stříbra a rhutenia. Tato slitina je hypoalergenní a nevyvolává tak alergické reakce. Palladiová slitina má podobné vlastnosti jako zlato, oproti bílému zlatu vyniká především vyšší bělostí (není třeba ji galvanicky rhodiovat).

 

Z palladia vyrábíme pouze snubní prsteny.

 

 

Platina - nejušlechtilejší drahý kov s těmi nejlepšími vlastnostmi pro užití ve šperkařství. Vyniká především svou vysokou bělostí (platinu není třeba oproti bílému zlatu galvanicky pokovovat rhodiem) a hustotou. Právě vysoká hustota (váha) slitiny má vliv na dlouhou živostnost šperků z ní vyrobených. Platinové šperky nepodléhají takovému opotřebení (ošoupání) jako šperky ze zlata, jsou tedy doslova na celý život.

 

V neposlední řadě dává platina nejvíce vyniknout diamantům či jiným přírodním kamenům do ní zasazených.

 

Právě pro své jedinečné vlastnosti se platina stala jasnou volbou pro výrobu královských šperků, které se dědí po staletí na celém světě.

 

Moissanite (SIC - karbid křemíku) je laboratorně vyrobený kámen s tvrdostí 9,25. V přírodě se vyskytuje v podobě drobných krystalků velmi zácně. Díky svým vlastnostem vydrží krásný po generace a nehrozí tak nebezpečí, že jej běžným nošením poškrábete a kámen ztratí svůj lesk a třpyt.

 

Moissanite nepatří mezi investiční kameny, nicméně je cenově dostupnější, než přírodní i laboratorní diamanty.

 

Pokud porovnáme vlastnosti diamantů a moissanitů (barva, čistota, brus), moissanite je více houževnatým drahokamem, nikoliv tvrdším (diamant 10). Moissanity dodáváme v čistotě VVS a barvě F. Brousí se do mnoha tvarů.

 

Prohlédněte si naše zásnubní prsteny s moissanity.

Naši zákazníci stále častěji poptávají umělé diamanty a často se nás ptají, zda bychom je doporučili. Pokud berete zásnubní prsten s diamanty zejména jako investici a prestižní zboží, sáhněte po pravých diamantech. Pokud hledáte alternativní řešení, nebojte se vyzkoušet laboratorní diamanty

 

 

Laboratorní diamanty se vyrábějí v laboratořích, proto se jim říká laboratorní, umělé nebo syntetické diamanty. Oproti tomu pravé diamanty se tvoří miliony let výhradně v přírodě.

 


Laboratorní i přírodní diamanty se brousí do identických tvarů, mají podobné kvality a barvy a mají naprosto stejné fyzikální vlastnosti i chemické složení. Rozdíl mezi diamanty a laboratorními diamanty nelze určit pouhým okem. Na pomoc se používá speciální přístroj, který se může použít i na vyrobený šperk.

 


Největší rozdíl mezi těmito diamanty je v ceně. Cena za syntetické diamanty může být o třetinu levnější, než u přírodních. Na druhou stranu umělé diamanty nikdy nebudou tolik exkluzivní a nehodí se proto jako investice. Více se dočtete v našem blogovém článku.

 

 

Ať už umělé nebo pravé diamanty, oba si najdou své zákazníky. Hledáte to pravé řešení pro vás? Zeptejte se nás

 


Přírodní smaragd je odrůda berylu, který má sytě zelenou barvu a tvrdost 7,5. Pro smaragdy jsou typické inkluze uvnitř kamene které jsou viditelné pouhým okem, bez pomoci lupy či mikroskopu. Přítomnost inkluzí ve smaragdu je na druhé straně jednou z mnoha indicií pravosti kamene.


Z tohoto důvodu, bývají smaragdy ošetřeny speciálními roztoky, které pomohou vylepšit jejich vzhled nebo vyplní vnitřních praskliny. Jedná se o běžný proces úpravy, uznávaný v našem oboru celosvětově. Bez těchto úprav bychom neměli smaragdy vhodné do šperkařství.

 

Vlevo smaragd před úpravou, vpravo po úpravě.

 

Smaragdy, se těží na mnoho místech naší zeměkoule: Brazílie, Zambie, Mozambik, Austrálie a Kolumbie. Smaragdy, které používáme, pocházejí nejčastěji z nalezišť v Zambii. Kolumbijské smaragdy jsou zdrojem těch nejlepších a zároveň nejdražších smaragdů.

 


Laboratorní smaragd sdílí prakticky všechny chemické, optické a fyzikální vlastnosti svého přírodního minerálního protějšku. Jejich tvrdost je stejná, jako u přírodního smaragdu. Vzhledem k tomu, že je možné je zaměnit s přírodními drahokamy, existují přísná pravidla ohledně toho, jak jsou uváděny na trh, jak jsou prodávány a zákazník musí být vždy informován, že se jedná o laboratorní kámen.

 

 


Laboratorně vyrobené smaragdy mají poměrně málo inkluzí, někdy až žádné. Jejich barva je výrazná, tmavě zelená a jsou dostupné za velmi výhodné ceny. Cena, barva, vzhled, průhlednost, to vše dělá z laboratorních smaragdů lákavou volbu při výběru šperku.

 

Safír (tvrdost 9) patří do minerálnímu druhu korundu. Může mít čistě modrou barvu, ale také odstín zelenomodré až fialově modré. Safíry jsou k dostání také v odstínu růžové, oranžové, fialové nebo zelené.

 

Mnoho vytěžených safírů má buď velmi slabý nádech modré barvy anebo jsou až bezbarvé. Z tohoto důvodu byly vyvinuty metody úpravy barvy (např. zahřívání), neboli její zvýraznění. Odhaduje se, že 95 % safírů projde nějakým druhem úpravy.

 


 
Safír, rubín a smaragd patří mezi tři nejžádanější drahokamy, z nichž safír je cenově nejdostupnější. Safíry, které nebyly upraveny nějakým procesem, jsou velmi vzácné a jejich ceny se závratně liší od těch upravovaných.

 

V naší dílně používáme safíry, které pocházejí z nalezišť v Mozambiku a Srí Lanky.

 

Máte jiný dotaz?
Kontaktujte nás a naši odborníci vám poradí.
+420 222 221 895

(8:30 -17:00)

info@prsteny.cz